Sekretariat studiów niestacjonarnych z psychologii nieczynny w dniach: 23.08-01.09.2017

Informujemy, że sekretariat studiów niestacjonarnych z psychologii będzie nieczynny w okresie: 23 sierpnia - 1 września. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Nowa publikacja pod redakcją pracowników IEiB WFCh: R. Sadowski, Z. Łepko, Theoria i praxis zrównoważonego rozwoju

Zachęcamy do zapoznania sie z nową publikacją przygotowaną pod redakcją pracowników IEiB: Ryszard Sadowski, Zbigniew Łepko, Theoria i praxis zrównoważonego rozwoju. 30 lat od ogłoszenia Raportu Brundtland, Wydawnictwo TNFS, Warszawa 2017. Więcej informacji: https://e-isbn.pl/IsbnWeb/onix/summary.html?record_id=1643134.

Grant NCN dla pracownika IF

Z radością informujemy, że dr Michał Piekarski, pracownik Instytutu Filozofii, znalazł się wśród laureatów konkursu Narodowego Centrum Nauki Miniatura 1 i na zrealizowanie badań wstępnych w ramach projektu pt. "Rozpoznawanie wzorców i afordancji w przetwarzaniu predykcyjnym" otrzymał finansowanie w wysokości 5445 zł. Gratulujemy!

Zmiana godzin otwarcia dziekanatu dla studentów w sierpniu

Informujemy, że w sierpniu dziekanat dla studentów czynny będzie w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 10.00 - 13.00.

Rusza realizacja projektu "Forum Logicum"

Od września rozpocznie się realizacja projektu "Forum Logicum", finansowanego w ramach w ramach konkursu nr 3/EFI/POWER/3.1/2016 na projekty Edukacji Filozoficznej, Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym. Kierownikiem projektu jest dr hab. Kordula Świętorzecka (IF). Celem projektu jest podniesienie kompetencji ogólnorozwojowych związanych z poprawnym argumentowaniem, krytycznym i samodzielnym myśleniem, logiką i heurystyką. Projekt realizowany będzie w formie kursów fakultatywnych. Grupę docelową stanowią uczniowie w wieku 15-19 lat. Pierwszy wykład odbędzie się w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym nr 5 w Milanówku.

Nowe studia podyplomowe w Instytucie Psychologii WFCh

Instytut Psychologii WFCh przygotował ofertę nowych rocznych kierunków studiów podyplomowych. Rekrutacja trwa, a zajęcia rozpoczynają się od października 2017 roku.

SKUTECZNA KOMUNIKACJA W NOWYCH MEDIACH

Na zajęciach uczestnicy studiów zapoznają się z całym procesem budowania komunikatu za pomocą nowych mediów. Każdy weekend poświęcony będzie na inny aspekt – zaczynając od strategicznych podstaw, przez opiekę nad projektem, aż po kreację i mierzenie skuteczności. Pozwoli to na poznanie każdego elementu zarówno pracy z agencją reklamową, jak i w agencji reklamowej.

Harmonogram rejestracji na zajęcia w roku akademickim 2017/2018 (studia stacjonarne i doktoranckie)

Harmonogram rejestracji na zajęcia w roku akademickim 2017/2018 dla studiów stacjonarnych: http://www.wfch.uksw.edu.pl/node/1113

Harmonogram rejestracji na zajęcia w roku akademickim 2017/2018 dla studiów doktoranckich: http://www.wfch.uksw.edu.pl/node/1578

Uruchomienie stacji meteorologicznej IEiB

Informujemy, że Instytut Ekologii i Bioetyki uruchomił stację  meteorologiczną. Stacja monitoruje podstawowe pomiary (wilgotność,  temperatura, prędkość wiatru). Docelowo stacja zostanie wzbogacona o aparaturę monitorującą kolejne parametry powierza. Opiekunem stacji jest  dr Jan Sandner. Dane są aktualizowane i przekazywane online, będą  również gromadzone na serwerach Laboratorium Geologiczno-Hydrologicznego i GIS. Aktualne dane ze stacji widoczne są na stronie: http://ieib.edu.pl/stacja-meteo-ieib-uksw.

"Diamentowy Grant" dla studentki WFCh

Z radością informujemy, że mgr Maria Magdalena Kwiatkowska, studentka kierunku Psychologia, uzyskała w ramach programu "Diamentowy Grant" prestiżowe stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizację projektu: "Wieloaspektowe spojrzenie na zjawisko samotności oraz weryfikacja modelu relacji samotności, nieśmiałości i samooceny". Na realizację swojego projektu badawczego mgr M. Kwiatkowska uzyskała 179 887 zł.; opiekunem jest prof. UKSW dr hab. Henryk Gasiul. "Diamentowy Grant" pozwala laureatom na skrócenie ścieżki kariery naukowej, czyli na podjęcie studiów doktoranckich bez posiadania tytułu zawodowego magistra. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs z okazji Narodowego Kongresu Trzeźwości

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym z okazji Narodowego Kongresu Trzeźwości pt. Z POKOLENIA ORŁÓW JESTEŚCIE - WIĘC TRZEŹWYMI BĄDŹCIE. Organizatorami Konkursu są: Podyplomowe Studium Relacji Interpersonalnych WFCH UKSW wspólnie z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej oraz Towarzystwem Uniwersyteckim "Fides et Ratio".

Informacje o Konkursie:

Visiting Professors 2017/2018 - Profesorowie wizytujący z zagranicy w roku 2017/2018

VISITING PROFESSORS 2017/2018

In winter semester 2017/2018 we recommend:

Assoc. Prof. BOHUSLAV BINKA (Department of Environmental Studies - Masaryk University, Brno, Czech Republic) - visiting professor in our Institute of Philosophy

Environmental Movement in Eastern and Central Europe (values, ideas, actions)

*

Prof. GIANFRANCO BASTI (Faculty of Philosophy - Pontifical Lateran University, Rome, Italy - Vatican City) - visiting professor in our Institute of Philosophy

ERASMUS+ Courses 2017/2018

English courses offered for arriving students

ERASMUS+ English Courses 2017/2018 (ALL WFCh INSTITUTES)

New MA programme in English - Sustainability Studies