Sesja naukowa SRPiPU: "W trosce o trzeźwość rodziny, o trzeźwość narodu" (19.10.2019) - zaproszenie

Dwuletnie Studium Relacji Interpersonalnych i Profilaktyki Uzależnień serdecznie zaprasza na sesję naukową poświęconą profilaktyce uzależnień, która odbędzie się w auli Schumana na UKSW, przy ul. Wóycickiego, w dniu 19.10.2019.

Program sesji

W ramach Studium przygotowujemy do pracy profilaktycznej w zakresie wszelkiego typu uzależnień. Jednakże otwarta Sesja naukowa rozpoczynająca kolejną (13. już) edycję Studium, będzie poświęcona profilaktyce uzależnień od alkoholu.

Wiele osób ma przekonanie, że w tym zakresie jest już dużo lepiej, bo nie widzimy tylu pijanych na ulicach. Jednakże z  międzynarodowych  danych wynika, że Polska w ostatnim roku osiągnęła rekordowy w swoim istnieniu wskaźnik 12 l czystego spirytusu na osobę (łącznie z niemowlakami). Piją młodzi, pije coraz więcej  młodych kobiet i dziewcząt. Największym dramatem jest to, że piją matki czekające na narodziny dziecka  - 30% kobiet w ciąży popija sobie alkohol, mimo że spustoszenia zdrowotne w życiu ich dzieci są przeogromne (tzw. FAS). Najbliższa sesja będzie poświęcona właśnie tym zagadnieniom.

Wszystkich z Państwa, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę na temat  uzależnień, a także skuteczniej prowadzić wszelkiego typu działalność profilaktyczną, zapraszamy także do podjęcia studiów w naszym Podyplomowym Studium Relacji Interpersonalnych i Profilaktyki Uzależnień.

https://wfch.uksw.edu.pl/node/102

 

Copyright © 2021 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach