Praktyki zawodowe - Ochrona Środowiska II stopnia

Informacja na temat praktyk zawodowych

Praktyki zawodowe nie są wymagane do ukończenia studiów, gdyż efekty uczenia się przypisane tej formie zajęć student realizuje na innych przedmiotach. Studenci, którzy decydują się na odbycie praktyk, odbywają je w zakładach pracy i instytucjach samodzielnie znalezionych przez studenta, w miejscach wskazanych przez interesariuszy zewnętrznych wydziału (pracodawców), w miejscach wskazanych przez Biuro Karier. Wymiar czasu i charakter praktyki: 120 godzin (w ciągu dwóch lat studiów), w tym zajęcia praktyczne (samodzielnie prowadzone) i obserwacja pracy i specyfiki zakładu (zapoznanie się studentów ze strukturami organizacyjnymi i metodami pracy w różnych zakładach pracy i instytucjach; zdobycie i pogłębienie bezpośredniego doświadczenia zawodowego poprzez obserwację i praktyczne zajęcia; kształtowanie własnych umiejętności poprzez przygotowanie i prowadzenie samodzielnych działań na terenie zakładu lub instytucji zgodnie z wymogami indywidualnymi praktyki wyznaczonej przez pracodawcę). Skierowanie – Uczelnia (Biuro Karier) wydaje studentowi pisemne skierowanie z prośbę o umożliwienie odbycia indywidualnych praktyk. Student jest zobowiązany rozliczyć praktyki przed złożeniem pracy magisterskiej.