Akademia Młodego Przyrodnika

Popularyzacja wiedzy – uruchomiono wykłady on-line w ramach „Akademia Młodego Przyrodnika” w Centrum Ekologii i Ekofilozofii WFCh UKSW.

4 lutego br. zainaugurowaliśmy cykl otwartych wykładów on-line skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach „Akademia Młodego Przyrodnika” w Centrum Ekologii i Ekofilozofii. Z uwagi na obostrzenia sanitarne związane z pandemią COVID-19 i brakiem możliwości prowadzenia warsztatów (jak miało to miejsce wcześniej) w laboratoriach badawczych Uniwersytetu, zrodził się pomysł, aby zorganizować wykłady w przestrzeni wirtualnej.
Przygotowaliśmy cykl 15 wykładów, które realizowane będą od lutego do maja 2021 r. Tematyka spotkań jest bardzo różnorodna, od zagadnień z biologii, ekologii, ochrony środowiska i nauk o Ziemi, do zagadnień z bioetyki, idei zrównoważonego rozwoju i edukacji ekologicznej.

Pierwszy wykład „Barwy w świecie zwierząt” spotkał się z zainteresowaniem uczniów. Zalogowało się ponad 60 osób. Mamy nadzieję, że czas spędzony z „Akademią Młodego Przyrodnika” nie będzie czasem straconym dla uczestników, ale będzie inspiracją do odkrywania bogactwa i piękna otaczającego ich świata.

Plakat - do pobrania