Zmarł ks. mgr January Budzisz

Z żalem informujemy o śmierci ks. mgr Januarego Budzisza

Ks. J. Budzisz był absolwentem ATK, a w latach 1994-2003 wykładowcą Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej Akademii Teologii Katolickiej i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz seminariów duchownych w Pelplinie i Łomży. Był stypendystą Instytutu Katolickiego w Paryżu, uczonym o rozległej wiedzy, obejmującej filozofię klasyczną i współczesną, szczególnie zagadnienia Boga i religii, jako nauczyciel akademicki bezgranicznie oddany młodzieży, gorliwy duszpasterz i prawy świadek Ewangelii.

Msza Święta pogrzebowa sprawowana będzie pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny, w czwartek, 25 lutego 2021 roku, o godz. 13.00 w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Władysławowie.

Requiescat in pace