Sierpski Festiwal Nauki

Wdniu 26maja 2023 r. pracownicy Centrum Ekologii i Ekofilozofii UKSW– dr Anna Augustyniuk-Kram, dr Anna Myszka, dr Kamil Karaban i dr Zbigniew Wyżewski oraz studentka i przedstawicielka Koła Naukowego Przyrodników Wiktoria Gutowska wzięli aktywny udział w Sierpeckim Festiwalu Nauki zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu. Festiwal Nauki połączony był z dniem otwartym liceum dla ósmoklasistów. W 2018 roku Centrum Ekologii i Ekofilozofii UKSW (wówczas Instytut Ekologii i Bioetyki) objęło patronatem sierpeckie LO, stąd nasza obecność na tym wydarzeniu.

Uczniowie wzięli udział w prelekcjach i warsztatach przygotowanych przez naszych pracowników oraz mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na kierunku Ochrona Środowiska.

Zaprezentowaliśmy m.in.:

– Czyw ulu królowa jest tylko jedna i jak wygląda rok z życia rodziny pszczelej,

– Niewidzialny świat gleby – odkryj, doceń, chroń,

– Co kości mówią o człowieku – umarli potrafią mówić

– Mikrobiologia w kryminalistyce

– Monitoring susła perełkowanego.

17 lipca 2023