Adiunkt w Instytucie Nauk Biologicznych.
Opiekun Sekcji Kynologicznej Koła Naukowego Przyrodników UKSW.
Opiekun praktyk studenckich.
E-mail: p.boniecki@uksw.edu.pl
Adres: ul. Wóycickiego 1/3, 01-938 Warszawa, bud. 24, p.
Dorobek naukowy/profile naukowe
Sylwetka naukowa
Magisterium: 1991„Oddziaływania socjalne między osobnikami nornicy rudej (Clethrionomys glareolus) a osobnikami myszy polnej (Apodemus agrarius) w warunkach półnaturalnych i sztucznych”.
Zainteresowania badawcze mieszczą się w obszarze nauk przyrodniczych, w obrębie biologii i obejmują: ekologię gleby, a zwłaszcza badania mezofauny obszarów sub-polarnych, oraz ekologię ewolucyjną i behawioralną, koncentrując się na zagadnieniach wpływu czynników środowiskowych na zachowania godowe nartników, adaptacje morfologiczne ptaków odbywających długie wędrówki, zachowania ptaków w obecności „znanych” i „obcych” drapieżników, ekologiczne aspekty rozrodu płazów, oraz zagadnienia synantropizacji i synurbizacji zwierząt.
Udział w badaniach międzynarodowych. W latach 1998-1999 udział w badaniach terenowych w Arizonie, w Stacji Badawczej Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku, USA. W latach 2003-2006 udział w cyklu badań dotyczących sygnałów godowych samców Gerris lacustris prowadzonych we współpracy z Uniwersytetem w Helsinkach oraz dotyczących zróżnicowania genetycznego skoczogonek (Collembola) we współpracy z Uniwersytetem w Jyvaskyla, w Finlandii. W roku 2005 we współpracy z Ewha Woman’s University Seodaemun-Ku, w Seulu, w Korei udział w bdaniach dotyczących ewolucji sygnałów godowych nartników Gerridae. W latach 2008-2013 udział w badaniach fauny nadbrzeżnej tundry Półwyspu Kolskiego we współpracy z Instytutem Biologii Morza w Murmańsku, Rosyjskiej Akademii Nauk. Od 1993 roku, udział w badaniach wędrówek ptaków.
Opiekun Sekcji Kynologicznej Koła Naukowego Przyrodników UKSW. Organizowanie spotkań z badaczami innych uczelni, działaczami fundacji na rzecz dobrostanu zwierząt oraz sędziami i hodowcami psów rasowych Związku Kynologicznego w Polsce dotyczących zagadnień związanych z ekologią, etologią oraz hodowlą. Organizowanie zajęć terenowych oraz wspieranie inicjatyw członków Koła Naukowego Przyrodników.
Wybrane projekty, ekspertyzy
- 2011/2015, (Grant MNSW, N N04 138440), Czy i jak ptaki ważą porcje pokarmu?: doświadczenia nad percepcją masy u dzikich ptaków Aphelocoma ultramarina w środowisku naturalnym” (wykonawca).