Archiwum

Graduacja 2018 - Ochrona Środowiska

Graduacja absolwentów kierunku Ochrona Środowiska (13.07.2018)

Serdecznie zapraszamy na uroczystą graduację absolwentów studiów licencjackich i magisterskich na kierunku Ochrona Środowiska, która odbędzie się w 13 lipca o godz. 12:00 w Auli Schumana (UKSW, Kampus Wóycickiego, bud. 21).

Program: Czytaj więcej

"Filozofia polska 1918-2018" (12.06.2018) - zaproszenie

Koło Naukowe Metafizyków zaprasza na kolejne spotkanie związane z cyklem „Filozofia polska 1918-2018”. Naczelnym celem projektu jest wyeksponowanie głównych zagadnień, nurtów i postaci ostatniego stulecia polskiej filozofii. Prof. APS dr hab. Grzegorz Pyszczek wygłosi wykład, którego tematem będzie twórczość Floriana Znanieckiego. Prof. G. Pyszczek jest autorem dogłębnego studium "Nadnormalność jako zjawisko społeczne. Wokół koncepcji Floriana Znanieckiego".

Seminarium WFCh "Oblicza racjonalności" (14.06.2018) - zaproszenie

W dniu 14 czerwca 2018 o godz. 16:45 w sali 201, bud. 23, odbędzie się kolejne, ostatnie w tym roku akademickim, seminarium WFCh "Oblicza racjonalności", na którym ks. dr hab. Andrzej Kobyliński wygłosi referat pt.: "Czym jest Nowa Reformacja? Globalna pentekostalizacja chrześcijaństwa jako wyzwanie dla filozofii, psychologii i ekologii". Zapraszamy wszystkich pracowników oraz zainteresowanych doktorantów i studentów do udziału w seminarium i dyskusji po referacie.

Debata ekspercka pt. "Czy można pogodzić liberalizm i sprawiedliwość?" (25.05.2018) - zaproszenie

Członkowie zespołu projektowego Forum Logicum (POWR.03.01.00-00-EF46/16 NCBiR) w składzie: ks. dr hab. Maciej Bała, prof. UKSW; prof. Robert  Piłat; dr hab. K. Świętorzecka, prof. UKSW; ks. dr Marek Porwolik; dr Dominika Dzwonkowska, dr Janusz Wesserling, dr Michał  Piekarski, mgr Joanna Skurzak, zapraszają na debatę ekspercką pt. "Czy można pogodzić liberalizm i sprawiedliwość?". W dyskusji będą uczestnczyć uczniowie liceum im. bł. ks. R. Archutowskiego - uczestnicy warsztatów logiczno-filozoficznych Forum Logicum.

Spotkanie odbędzie się 25 maja 2018 o godz. 8:15 (do 9:50) w sali 101, ul. Wóycickiego 1/3, bud. 23.

W trakcie spotkania nastąpi podpisanie ramowego porozumienia o współpracy Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej UKSW z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym im. bł. ks. R. Archutowskiego.

Materiały do dyskusji można pobrać pod adresem:
https://sites.google.com/site/forumlogicum/zadania/zadanie-5-xiii-liceum-ogolnoksztalcace-im-plk-l-lisa-kuli-w-warszawie/materialy

Wykłady profesora wizytującego: prof. Michele Vecchione

Assoc. Prof. MICHELE VECCHIONE (Department of Social and Developmental Psychology - Sapiezna Universita di Roma, Italy) - visiting professor in our Institute of Psychology

Basic longitudinal analysis

Introduction to structural equation modeling in Mplus

Seminarium WFCh "Oblicza racjonalności" (24.05.2018) - zaproszenie

W dniu 24 maja 2018 o godz. 16.45 w sali 201 (bud.23) odbędzie się kolejne seminarium WFCh "Oblicza racjonalności", na którym ks. dr Marek Porwolik wygłosi referat pt.: "Zastosowanie Chronologii Cz. Lejewskiego do określenia genidentyczności mereologicznej". Zapraszamy wszystkich pracowników oraz zainteresowanych doktorantów i studentów do udziału w seminarium i dyskusji po referacie.

Konferencja "Oblicza nihilizmu we współczesnej filozofii i kulturze" (23.05.2018) - zaproszenie

Konferencja odbędzie się 23 maja 2018 r. w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ul. Wóycickiego 1/3, budynek 23, sala 201.

Program:      

Dzień Otwarty UKSW na WFCh (17.05.2018) - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 17 maja w kampusie UKSW przy ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie. W godzinach 10:00-15:00 odbędą się ciekawe warsztaty i wykłady a studenci zaprezentują działalność prowadzonych przez siebie kół naukowych i stowarzyszeń studenckich. Przy wydziałowych stoiskach zaprezentowana zostanie bogata oferta edukacyjna UKSW.

Aby zapisać się na warsztaty lub wykłady należy wysłać zgłoszenie na adres promocja@uksw.edu.pl podając tytuł warsztatu, liczbę osób, numer telefonu. Prosimy również o podanie kontaktu do opiekunów grup zorganizowanych. Liczba miejsc na warsztaty ograniczona!

W ramach Dnia Otwartego WFCh proponuje Ścieżkę psychologiczno-filozoficzną: Czytaj więcej

 

Copyright © 2018 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach