Archiwum

Uroczysta Graduacja Absolwentów kierunku Ochrona Środowiska (12.07.2019)

Wszstkich nowych Absolwentów kierunku Ochorna Środowiska i ich Bliskich oraz Przyjaciół zapraszamy na Uroczystą Graguację w dniu 12 lipca o g. 10:00 (aula 201, bud. 23).

Program graduacji do pobrania

The Polish-Nordic Workshop on Phenomenology "Beyond Transcendentalism? Historical and Systematic Approaches" (27-28.06.2019) - zaproszenie

Zapraszamy do udziału w The Polish-Nordic Workshop on Phenomenology: "Beyond Transcendentalism? Historical and Systematic Approaches" w dniach 27 i 28 czerwca.

Seminarium WFCh "Oblicza racjonalności" (06.06.2019) - zaproszenie

6 czerwca  2019 o godz. 16:45 w sali 201 (bud. 23) odbędzie się ostatnie w tym roku akademickim seminarium WFCh  "Oblicza racjonalności", na którym  ks. dr hab. Paweł Mazanka prof. UKSW  wygłosi referat pt. "Czego nauczyć nas może Schopenhauer?". Zapraszamy wszystkich pracowników oraz zainteresowanych doktorantów i studentów do udziału w seminarium i dyskusji po referacie.

Zaproszenie na film o badaniach prof. J. Terelaka na Antarktydzie - 59. Międzynarodowy Festiwal Filmów w Krakowie (28.05.2019)

W ramach 59. Międzynarodowego Krakowskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się projekcja filmu "Syndrom zimowników" (reż. P. Jaworski, 2019) o badaniach prof. Jana Terelaka (IP WFCh) na Antarktydzie - 28 maja, godz. 18:00, Kino Pod Baranami, Sala Czerwona. Polski naukowiec badał granice ludzkiej wytrzymałości psychicznej w ekstremalnych warunkach odosobnienia na Antarktydzie. Punktem wyjścia dokumentu Piotra Jaworskiego jest dziennik psychologa. Serdecznie polecamy!

IV Edycja Konferencji "Praca w ochronie środowiska" (29.05.2019) - zaproszenie

 

29 maja 2019 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Aula Schumana Auditorium Maximum, kampus Wóycickiego) odbędzie się IV Edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Praca w ochronie środowiska” pod honorowym patronatem Dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego mgr. inż. Mirosława Markowskiego oraz Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia prof. UKSW dr hab. Anny Fidelus. Organizatorem konferencji jest Koło Naukowe Przyrodników UKSW działające przy Instytucie Ekologii i Bioetyki przy wsparciu Instytutu oraz Samorządu Studentów UKSW.

Rejestracja uczestników od godziny 9:00, uroczyste otwarcie o godz. 10:00, zakończenie ok. 14:30.

Program konferencji do pobrania

Konferencja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród studentów i absolwentów nauk przyrodniczych, ochrony środowiska i kierunków pokrewnych z placówek edukacyjnych różnych miast Polski, takich jak: Kraków, Katowice, Łódź, Wrocław, Poznań, Opole, Siedlce, Radom, Lublin, Białystok. Czytaj więcej

Konferencja "Człowiek i społeczeństwo wobec wyzwań technologii. Filozoficzno-kulturowe aspekty postępu technicznego" (23.05.2019) - zaproszenie

Koło Naukowe Studentów Filozofii UKSW zaprasza wszystkich na ogólnopolską studencko-doktorancką konferencję "Człowiek i społeczeństwo wobec wyzwań technologii. Filozoficzno-kulturowe aspekty postępu technicznego". 23 maja, godz. 10.00, sala 201. Budynek 23, kampus Wóycickiego 1/3. Zapraszamy – wstęp wolny!

(kliknij na plakat, aby pobrać porgram)

Sympozjum pt. "Wokół koherencyjnej teorii błędu reprezentacyjnego" (20.05.2019) - zaproszenie

20 maja 2019 odbędzie się w IFIS PAN współorganizowane przez IF WFCh  sympozjum pt. "Wokół koherencyjnej teorii błędu reprezentacyjnego" poświęcone dyskusji nad książką dr Krystyny Bieleckiej “Błądzę, więc myślę. Co to jest błędna reprezentacja?”. Seminarium odbędzie się dnia w Pałacu Staszica (ul. Nowy Świat 72, Warszawa) w sali 06 (parter, koło recepcji) od godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy.

Szczegóły: http://www.ifispan.pl/seminarium-filozofia-kognitywistyki-bladze-wiec-mysle-co-to-jest-bledna-reprezentacja/

Ocena programowa PKA na kierunku Filozofia na WFCh

Informujemy, że w dniach 27-28 maja odbędzie się wizytacja Polskiej Komisji Akredytacyjnej na WFCh w związku z okresową oceną programową kierunku studiów Filozofia. Członkowie Zespołu Oceniającego spotkają się z władzami UKSW, WFCh i IF, pracownikami IF, studentami kierunku filozofia, przedstawicielami samorządu studentów, członkami Koła Naukowego Studentów Filozofii, Koła Naukowego Metafizyków i Radia Filozoficznego "Sed contra", przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego, osobami odpowiedzialnymi za praktyki zawodowe studentów, proces umiędzynarodowienia studiów, a także dokonają przeglądu bazy dydaktycznej i dokumentacji procesu dydaktycznego.

Raport samooceny kierunku Filozofia: DO POBRANIA

Zaproszenie do składanie ofert na tłumaczenie tekstów z j. polskiego na j. angielski wraz z korektą native speakera

Zwracamy się z prośbą o przygotowanie i przesłanie do szacunkowej kalkulacji kosztów na usługę:
1. tłumaczenia tekstu z języka polskiego na język angielski
2. korektę tłumaczeń przez native speakera.
Teksty będą referatami wygłoszonymi podczas międzynarodowej konferencja pt. "Kościół wobec kryzysu ekologicznego. W 30. rocznicę Listu Pasterskiego Episkopatu Polski nt. Ochrony środowiska" (Warszawa, UKSW - 16.05.2019).
Oferty należy przesyłać na adres: r.sadowski@uksw.edu.pl, do 15 kwietnia 2019 r. do godz. 12.00.
Dołączone pliki:
Szacowanie-tlumaczenie-tekstow.pdf
Formularz-oferty-tlumaczenie_tekstow.docx

"Oceń uczelnię" - ankieta dla studentów UKSW

Szanowni Studenci,

po raz kolejny mają Państwo możliwość wyrażenia swojej opinii na temat satysfakcji studiowania na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W systemie USOS została udostępniona Państwu ankieta "OCEŃ UCZELNIĘ", która jest widoczna w górnej części strony, zaraz po zalogowaniu. Ma ona charakter anonimowy, a jej wypełnienie zajmuje 6 minut.

Formularze będą aktywne do 23 kwietnia 2019.

Państwa opinie stanowią istotne źródło wiedzy dla osób odpowiedzialnych za proces kreowania najlepszych rozwiązań w obszarze dydaktyki i doskonalenia jakości w naszym uniwersytecie. Gorąco zachęcamy do podzielenia się z nami Państwa spostrzeżeniami nt. jakości kształcenia, organizacji zajęć, obsługi i wsparcia studentów, infrastruktury uczelni, czy satysfakcji ze studiów na UKSW. Państwa oceny pomogą skuteczniej reagować na konkretne potrzeby środowiska akademickiego w różnych obszarach funkcjonowania uczelni.

Jeszcze raz zapraszamy Państwa do licznego udziału w badaniu ankietowym "Oceń Uczelnię" i dziękujemy za wszelkie uwagi.

Ośrodek Badań Jakości Kształcenia i Ewaluacji

 

Copyright © 2019 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach