Archiwum

Śp. Profesor Zbigniew Zaleski (1947-2019)

 

Z głębokim żalem informujemy,
że 31 sierpnia 2019 roku odszedł od nas

 Profesor Zbigniew Zaleski

 


Pan Profesor był absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i wieloletnim pracownikiem Wydziału Nauk Społecznych, gdzie pracował w Instytucie Psychologii. W latach 1999-2005 był Dziekanem Wydziału Nauk Społecznych KUL. Od roku 2017 był profesorem UKSW zatrudnionym w Instytucie Psychologii na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej. W latach 2002-2004 pełnił funkcję radnego sejmiku lubelskiego. Był także posłem do Parlamentu Europejskiego VI i VII kadencji.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona w dniu 6 września 2019 (piątek),
o godz. 09:00, w kościele pw. Św. Karola Boromeusza w Warszawie przy ul. Powązkowskiej 14. Uroczystości pogrzebowe odbędą się bezpośrednio po mszy św.
na Cmentarzu Stare Powązki.

Bliskim i Przyjaciołom Zmarłego składamy wyrazy współczucia łącząc się z nimi w modlitwie.

Władze i Społeczność Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej UKSW w Warszawie

Sympozjum z okazji X rocznicy śmierci ks. prof. Tadeusza Dajczera (07.09.2019) - zaproszenie

Katedra Religiologii i Ekumenizmu Wydziału Teologicznego oraz Katedra Metafizyki WFCh i Katedra Psychologii Rozwoju Człowieka WFCh serdecznie zapraszają na uroczyste Sympozjum zorganizowane na UKSW z okazji X rocznicy śmierci ks. prof. Tadeusza Dajczera. Szczegóły na plakacie.

Uroczysta Graduacja w Instytucie Ekologii i Bioetyki

W dniu 12 lipca 2019 roku w Instytucie Ekologii i Bioetyki UKSW odbyła się Uroczysta Graduacja studentów, którzy w roku akademickim 2018/2019 uzyskali tytuł zawodowy licencjata lub magistra. Podczas uroczystości wręczenia dyplomów Dziekan Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej UKSW prof. dr hab. Anna Latawiec wraz z Dyrektorem Instytutu Ekologii i Bioetyki dr. hab. Jackiem Tomczykiem pogratulowali tegorocznym Absolwentom ukończenia studiów na kierunku ochrona środowiska oraz angielskim kierunku Sustainable Studies. Życzyli im wielu sukcesów na dalszej naukowej oraz zawodowej ścieżce. W tym ważnym dla Absolwentów wydarzeniu towarzyszyli ich bliscy, rodziny oraz zaproszeni goście. Wszystkim Absolwentom jeszcze raz serdecznie gratulujemy! 

link do albumu ze zdjęciami z 'Graduacji 2019'.
 https://photos.app.goo.gl/SP1P5Phvv4aBLC7k9

Uroczysta Graduacja Absolwentów kierunku Ochrona Środowiska (12.07.2019)

Wszstkich nowych Absolwentów kierunku Ochorna Środowiska i ich Bliskich oraz Przyjaciół zapraszamy na Uroczystą Graguację w dniu 12 lipca o g. 10:00 (aula 201, bud. 23).

Program graduacji do pobrania

The Polish-Nordic Workshop on Phenomenology "Beyond Transcendentalism? Historical and Systematic Approaches" (27-28.06.2019) - zaproszenie

Zapraszamy do udziału w The Polish-Nordic Workshop on Phenomenology: "Beyond Transcendentalism? Historical and Systematic Approaches" w dniach 27 i 28 czerwca.

Seminarium WFCh "Oblicza racjonalności" (06.06.2019) - zaproszenie

6 czerwca  2019 o godz. 16:45 w sali 201 (bud. 23) odbędzie się ostatnie w tym roku akademickim seminarium WFCh  "Oblicza racjonalności", na którym  ks. dr hab. Paweł Mazanka prof. UKSW  wygłosi referat pt. "Czego nauczyć nas może Schopenhauer?". Zapraszamy wszystkich pracowników oraz zainteresowanych doktorantów i studentów do udziału w seminarium i dyskusji po referacie.

Zaproszenie na film o badaniach prof. J. Terelaka na Antarktydzie - 59. Międzynarodowy Festiwal Filmów w Krakowie (28.05.2019)

W ramach 59. Międzynarodowego Krakowskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się projekcja filmu "Syndrom zimowników" (reż. P. Jaworski, 2019) o badaniach prof. Jana Terelaka (IP WFCh) na Antarktydzie - 28 maja, godz. 18:00, Kino Pod Baranami, Sala Czerwona. Polski naukowiec badał granice ludzkiej wytrzymałości psychicznej w ekstremalnych warunkach odosobnienia na Antarktydzie. Punktem wyjścia dokumentu Piotra Jaworskiego jest dziennik psychologa. Serdecznie polecamy!

IV Edycja Konferencji "Praca w ochronie środowiska" (29.05.2019) - zaproszenie

 

29 maja 2019 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (Aula Schumana Auditorium Maximum, kampus Wóycickiego) odbędzie się IV Edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Praca w ochronie środowiska” pod honorowym patronatem Dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego mgr. inż. Mirosława Markowskiego oraz Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia prof. UKSW dr hab. Anny Fidelus. Organizatorem konferencji jest Koło Naukowe Przyrodników UKSW działające przy Instytucie Ekologii i Bioetyki przy wsparciu Instytutu oraz Samorządu Studentów UKSW.

Rejestracja uczestników od godziny 9:00, uroczyste otwarcie o godz. 10:00, zakończenie ok. 14:30.

Program konferencji do pobrania

Konferencja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród studentów i absolwentów nauk przyrodniczych, ochrony środowiska i kierunków pokrewnych z placówek edukacyjnych różnych miast Polski, takich jak: Kraków, Katowice, Łódź, Wrocław, Poznań, Opole, Siedlce, Radom, Lublin, Białystok. Czytaj więcej

Konferencja "Człowiek i społeczeństwo wobec wyzwań technologii. Filozoficzno-kulturowe aspekty postępu technicznego" (23.05.2019) - zaproszenie

Koło Naukowe Studentów Filozofii UKSW zaprasza wszystkich na ogólnopolską studencko-doktorancką konferencję "Człowiek i społeczeństwo wobec wyzwań technologii. Filozoficzno-kulturowe aspekty postępu technicznego". 23 maja, godz. 10.00, sala 201. Budynek 23, kampus Wóycickiego 1/3. Zapraszamy – wstęp wolny!

(kliknij na plakat, aby pobrać porgram)

Sympozjum pt. "Wokół koherencyjnej teorii błędu reprezentacyjnego" (20.05.2019) - zaproszenie

20 maja 2019 odbędzie się w IFIS PAN współorganizowane przez IF WFCh  sympozjum pt. "Wokół koherencyjnej teorii błędu reprezentacyjnego" poświęcone dyskusji nad książką dr Krystyny Bieleckiej “Błądzę, więc myślę. Co to jest błędna reprezentacja?”. Seminarium odbędzie się dnia w Pałacu Staszica (ul. Nowy Świat 72, Warszawa) w sali 06 (parter, koło recepcji) od godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy.

Szczegóły: http://www.ifispan.pl/seminarium-filozofia-kognitywistyki-bladze-wiec-mysle-co-to-jest-bledna-reprezentacja/

 

Copyright © 2019 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach