Zapytaliśmy dzisiaj (15-12-2023) sztuczną inteligencję, aby wyraziła w sposób graficzny, jak sobie wyobraża nazwę Akademia Młodego Przyrodnika. Na nasze pytanie chętnie zaraz odpowiedziała. Poniżej macie efekt w postaci grafiki, jaką narysowała.
Jak Wam się podoba? Czy odpowiada grafika naszej nazwie Akademia Młodego Przyrodnika?
Nieco o Akademii Młodego Przyrodnika…
Edukacja przyrodniczo-ekologiczna powinna być realizowana nie tylko w szkole, ale również poza szkołą, poprzez stwarzanie takich okazji jak bezpośrednia obserwacja przyrody w terenie, przeprowadzanie eksperymentów i doświadczeń w laboratoriach naukowych. Poprzez otwarty dostęp młodzieży szkolnej do laboratoriów badawczo – naukowych naszej uczelni, chcemy wzbogacić ofertę zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, a także rozwijać zainteresowania uczniów w kierunku nauk przyrodniczych i humanistycznych.
Tematyka warsztatów jest bardzo różnorodna, od zagadnień z biologii, ekologii, ochrony środowiska i nauk o Ziemi, warsztaty informatyczne ilustrujące tworzenie modeli prostych układów biologicznych, przez antropologię i zagadnienia związane z funkcjonowaniem człowieka w przyrodzie, do zagadnień z ekofilozofii, bioetyki oraz idei zrównoważonego rozwoju i edukacji ekologicznej.
Proponujemy zajęcia zarówno w formie ćwiczeń laboratoryjnych i konwersatoriów. Obie formy angażują uczestników warsztatów do samodzielnej pracy, rozwijają kreatywność myślową młodzieży oraz pozwolą zdobyć umiejętności praktyczne z zakresu zaawansowanych metod laboratoryjnych i technik mikroskopowych.
Warsztaty prowadzone są w nowocześnie wyposażonych pracowniach i laboratoriach naukowo-dydaktycznych Mazowieckiego Centrum Laboratoryjnego Nauk Przyrodniczych UKSW. Jest to cykl otwartych zajęć skierowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych. Oferujemy spotkania naukowe z ciekawymi naukowcami, ekspertami z wybranych dziedzin. Uczestnicy mają okazję do samodzielnej, twórczej pracy, do poznania zaawansowanych metod laboratoryjnych i technik mikroskopowych.
Proponowane formy zajęć:
- WYKŁADY (stacjonarne i on-line)
- ĆWICZENIA laboratoryjne,
- ĆWICZENIA terenowe,
- WARSZTATY,
- KONWERSATORIA.
Dla kogo warsztaty?
Warsztaty adresowane są głównie do młodzieży licealnej i starszych klas (7 i 8) szkoły podstawowej. Na tym etapie edukacji kształtują się kluczowe umiejętności, kompetencje i postawy niezbędne w dalszej edukacji i karierze zawodowej. W tym wieku młodzież już całościowo postrzega przyrodę, a także ma większą świadomość wpływu działalności człowieka na stan środowiska.
Nauczyciele mamy nadzieję, że znajdziecie interesujące dla Was i Waszych uczniów zagadnienia. Niech będzie to nowy i ciekawy sposób zdobywania i poszerzania wiedzy przez uczniów, a dla Was inspiracją w podejmowaniu nowych zagadnień i metod stosowanych na lekcjach.
Cel warsztatów
Warsztaty w ramach projektu Akademii Młodego Przyrodnika mają, przede wszystkim na celu rozbudzenie ciekawość dzieci i młodzieży otaczającą ich przyrodą a jednocześnie mają poszerzyć ich wiedzę na temat złożonych zależności w świecie przyrody, jej funkcjonowania i bioróżnorodności oraz zrównoważonego rozwoju. Celem naszym jest również uwrażliwienie uczestników warsztatów na problemy i zagrożenia dla środowiska oraz pogłębienie refleksji na temat prawidłowej relacji pomiędzy człowiekiem i przyrodą.
JEŚLI CHCESZ POZNAĆ CIEKAWYCH NAUKOWCÓW, POSZERZYĆ SWOJĄ WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI Z DANEJ DZIEDZINY, WCIELIĆ SIĘ W ROLĘ STUDENTA I POCZUĆ SMAK AKADEMICKIEJ ATMOSFERY…
Oferta programowa na zajęcia ponadpodstawowe
Rejestracja na zajęcia do AMP dla szkół
—
Koordynator projektu : dr Anna Augustyniuk-Kram
Adres e-mail: a.kram@uksw.edu.pl
Adres: ul. Wóycickiego 1/3,
01-938 Warszawa, bud. 24, p. 308
Podsumowanie
Warsztaty w ramach projektu Akademii Młodego Przyrodnika mają przede wszystkim na celu rozbudzenie ciekawość dzieci i młodzież otaczającą ich przyrodą a jednocześnie mają poszerzyć ich wiedzę na temat złożonych zależności w świecie przyrody, jej funkcjonowania i bioróżnorodności oraz zrównoważonego rozwoju. Celem naszym jest również uwrażliwienie uczestników warsztatów na problemy i zagrożenia dla środowiska oraz pogłębienie refleksji na temat prawidłowej relacji pomiędzy człowiekiem i przyrodą.
Mamy nadzieję, że czas spędzony z „Akademią Młodego Przyrodnika” nie będzie czasem straconym dla uczestników, a inspiracją do odkrywania bogactwa i piękna otaczającego świata.
Organizatorzy