Centrum Ekologii i Ekofilozofii UKSW

Centrum Ekologii i Ekofilozofii poprzednio Instytut Ekologii i Bioetyki (IEiB) powstało na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW) w 2002 roku w wyniku przekształcenia w roku 1984/85 na WFCh ATK specjalności „Ekologia Człowieka i Bioetyka”.

CENTRUM EKOLOGII I EKOFILOZOFII
Uroczystość z nominacji profesorskich u Prezydenta RP

W dniu 25.04.2024 odbyło się oficjalne wręczenie Panu Jackowi Tomczykowi nominacji profesorskiej u Pana Prezydenta RP.
Tytuł profesora nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki biologiczne Pan Jacek Tomczyk otrzymał w dniu 28.09.2021.

Zdjęcie z uroczystości u Prezydenta RP z nadania Panu Jackowi Tomczykowi tytułu profesora nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki biologiczne.
data 13 maj 2024
Dzień Ziemi 2024 na UKSW

Studenci i pracownicy związani z kierunkiem studiów Ochrona Środowiska obchodzili Dzień Ziemi podejmując praktyczne działania. W ramach ochrony czynnej podjęli się usuwania inwazyjnych gatunków obcych.
Celem akcji była eliminacja dwóch gatunków roślin tj. czeremchy amerykańskiej oraz dębu czerwonego z fragmentu zbiorowiska leśnego zespołu boru świeżego. Działania te realizowane były na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.
Była to kolejna inicjatywa i współpraca realizowana z pracownikami Zespołu ds. Nauki i Monitoringu Przyrody KPN.

data 26 kwiecień 2024
Ogólnopolska Konferencja Studentów Antropologii – Kraków 19-21 kwietnia 2024

W dniach 19-21 kwietnia w Krakowie odbyła się kolejna konferencja OSKA – Ogólnopolska Konferencja Studentów Antropologii.

Podczas konferencji nasza studentka II roku studiów magisterskich Ochrony Środowiska – Kamila Podladowska  zaprezentowała swoją pracę: OBSERWACJA REAKCJI LEMURÓW KATTA WARSZAWSKIEGO OGRODU ZOOLOGICZNEGO NA WIZUALIZACJĘ WYBRANYCH DRAPIEŻNIKÓW

Praca została napisana na seminarium z antropologii przyrodniczej pod kierunkiem prof. Jacka Tomczyka. Prezentacja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i wieloma pytaniami, na które Pani Kamila dzielnie odpowiadała 😊

Gratulujemy prelekcji!!

data 21 kwiecień 2024